Krajowa Izba Węgierska NEM (Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt.) Czy wyznaczony organ sprawdza i zapewnia prawidłowe wykorzystanie dróg płatnych.

Ciągła weryfikacja sposobu, w jaki kierowcy korzystają z dróg płatnych są wykonywane automatycznie, bez

zatrzymywania ruchu drogowego, poprzez urządzenia stacjonarne dostępne na autostradach, drogach ekspresowych lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych zainstalowanych w pojazdach interwencyjnych.

Infrastruktura techniczna towarzyszy istniejącemu systemowi kontroli państwa, który sprawuje nadzór nad administracją autostrad i jest w stanie zebrać wszystkie niezbędne dane, aby zidentyfikować pojazdy, które nie płacą podatku HU-GO nawet wtedy, gdy pogoda nie jest korzystna lub w czasie zmiany oświetlenia (dzień lub noc).
Nadzór przeprowadzony przez NUSZ w celu sprawdzenia płatności lub uzyskania zezwolenia odbywa się w następujący sposób:

  • Poprzez urządzenia stacjonarne (zainstalowane na autostradach)
  • Poprzez urządzenia mobilne (zainstalowane na samochodach)

Urządzenia stacjonarne, które sprawdzają zapłatę podatku HU-GO, identyfikują i udostępniają wszystkie ważne informacje o samochodach, które przekraczają sekcję nadzorowaną (fotografię samochodu, numer kraju, numer licencji, liczbę osi itd.)

Urządzenia przenośne zainstalowane w samochodzie gromadzą te informacje w sposób ciągły. Zgodnie z tymi danymi można jasno określić, czy dany samochód jest upoważniony do korzystania z części drogi, czy nie.

Władze węgierskie informują nas, że na drogach ładunkowych ponad 100 stałych urządzeń i ponad 55 urządzeń przenośnych zainstalowanych w samochodach pomagają bezustannie badać drogi.

Nieuprawnione użycie dróg przyciąga administracyjną grzywnę. Grzywna podana za niewłaściwe stosowanie przepisów odbywa się na dwa sposoby:
1. Sprawdzanie samochodu na miejscu, zatrzymując kierowcę;
2. Bez zatrzymywania się samochodu, stosując zasadę obiektywnej odpowiedzialności kierowcy, który jest zarejestrowany w rejestrze samochodów.

Nie zapomnij: jeśli chodzi o obcokrajowców, grzywnę nałożoną bez zatrzymywania się samochodu można również zebrać później, w momencie, gdy nieuprawniony kierowca wraca do kraju!

Płać opłaty drogowe (HU-GO) na Węgrzech z OBU One!