W celu ochrony kierowców przed nieprzyjemnymi sytuacjami, system płatności HU-GO pozwala na precyzyjne alerty. Sygnały te sygnalizują nieprawidłowe ustawienia usr i sytuacje, w których kierowca zamierza uzyskać grzywnę.

Jak wysyłany jest

alert HU-GO?

Przede wszystkim informacje dotyczące naruszeń są przesyłane do właściwych organów z systemu weryfikacji zamkniętej. W przypadku nieupoważnionego wykorzystania węgierskiej sieci dróg, e-mail jest wysyłany do określonego przez użytkownika adresu, podając informacje o możliwych grzywnę.

Kto może otrzymać ostrzeżenia HU-GO?

Wszyscy zarejestrowani użytkownicy HU-GO mogą korzystać z tej usługi, albo korzystają z urządzenia OBU lub biletów na opłacenie opłat za przejazd. Funkcja alertu jest domyślnie wyłączona, ale może być aktywowana przez użytkowników zgodnie z ich potrzebami.

Jak uniknąć grzywien HU-GO

Oto krótkie podsumowanie najlepszych sposobów unikania kar pieniężnych w przypadku elektronicznego płacenia za przejazd HU-GO:

    • Poprawnie wprowadzić dane użytkownika OBU;
    • Przed włączeniem należy upewnić się, że urządzenie jest włączone;
    • Jeśli nie korzystasz z OBU, kup bilet przed wyjazdem;
    • Doładuj niezbędną kwotą na podróż.

Sprawdź nasz artykuł na temat unikania najczęstszych błędów elektronicznej opłaty HU-GO, w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Aby mieć pewność, że Twoja flota nie będzie mieć problemów na drodze, ważne jest, aby znać wszystkie niezbędne informacje. Przestrzeganie przepisów, a także monitorowania sytuacji kierowców. Twoja flota będzie bezpieczna w dowolnym miejscu.