płatności elektroniczne HU-GO na Węgrzech

Jak każdy inny kierowca gotowy do podróży, chcesz mieć pewność, że wszystko, co robisz, jest słuszne i że wyeliminujesz dodatkowe wysiłki przy zakupie biletu lub po płatności elektroniczne HU-GO.

Najprostszym sposobem na to jest przeczytanie dokumentacji prawnej i uzyskanie informacji!

Podręcznik przygotowany dla Ciebie z najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników, dotyczących podatku elektronicznego może pomóc uniknąć problemów tego typu.
Zachęcamy do przeczytania naszego podręcznika zanim wybierzesz się w podróż.

Jeśli zapłacisz:

  • Offline, z biletem: droga podatkowa HU-GO musi zostać zapłacona przed wjazdem do odcinków należących do Węgry. Trasa zaplanowana i wydrukowana w kiosku powinna być zapłacona w pierwszej kolejności i dopiero po rozpoczęciu korzystania z dróg. Bilet wydany na początku umożliwia jednorazowe użycie, w jedną stronę, wyłącznie na wskazanej trasie. Podczas ustawiania sekcji podróży należy zwrócić szczególną uwagę na wskazanie prawidłowej kolejności punktu początkowego, punktu pośredniego i miejsca docelowego.
  • Poprzez OBU: potwierdzenie płatności jest automatycznie wykonywane, ale musisz upewnić się, że urządzenie jest włączone i funkcjonalne! Powinieneś również sprawdzić, czy naliczono rachunek HU-GO kwotą obejmującą wartość szacowanych wydatków. Kupując online, możesz rozpocząć korzystanie z dróg dopiero po zarejestrowaniu użytkownika.
  • Online, kupując bilet na miejscu: możesz wjechać na drogę dopiero po otrzymaniu potwierdzenia, że płatność dokonana za pośrednictwem karty została potwierdzona i że transakcja zakończyła się sukcesem. Okres ważności zaczyna się od momentu zakupu biletu.

Jak uniknąć grzywien przy płatności elektroniczne HU-GO?

Przede wszystkim upewnij się, że zarejestrowałeś prawidłową liczbę osi na swoim koncie HU-GO (używając specjalnie do sprzęgania lub oddzielania opon) i prawidłowo wskazałeś stopień zanieczyszczenia pojazdu! Nie zapomnij przekazać do Ciebie konta HU-GO niezbędnych kwot obejmujących całkowitą liczbę pojazdów przejeżdżających przez Węgry!

Co robisz, jeśli zmienisz trasę?

Możesz zrezygnować z początkowej trasy i możesz używać sekcji drogi wskazanej do objazdu, bez konieczności płacenia dodatkowych opłat. Ale zwolnienie od podatku odnosi się tylko do tych przekierowanych tras (zwykle z powodu wypadku lub z powodu pewnych prac konserwacyjnych wykonywanych na autostradach), więc wysiadanie z tych zalecanych odcinków lub korzystanie z innych płatnych dróg, a także powrót do wskazanej trasy początkowej przy pierwszej napotkanej okazji, zostaną zarejestrowane jako nielegalne użytkowanie dróg i odpowiednio usankcjonowane!

Jeśli jesteś użytkownikiem tego rodzaju:

  • Zarejestrowany, możesz kupić bilet na trasę z góry, z maksymalnie 30 dni przed rozpoczęciem korzystania z dróg. Bilet jest ważny od godziny 12:00 do godz. do godziny 12:00 w następnym dniu kalendarzowym. Bilet może zostać zwrócony do godz. 12.00 o godzinie pm w dniu poprzedzającym ważność biletu.
  • Niezarejestrowani, bilety będą dostępne od momentu ich zakupu do końca następnego dnia kalendarzowego. Jeśli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, bilety nie mogą zostać oddane!

Co można zrobić, jeśli chcesz przeprowadzić rekonfigurację trasy podczas jazdy?

Z reguły wybrana droga powinna być tą, na której musisz również być! Dokładniej, system nie może zaakceptować instancji, gdy kierowca stosuje zamiast autostrady, głównej drogi, równolegle do autostrady, ale która kosztuje mniej.

Trasa może być łatwo skonfigurowana, jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem online na platformie HU-GO. Wtedy zmiany są łatwe, ponieważ system może mieć aktualizacje w czasie rzeczywistym z ruchu.

Na koniec, nie zapomnij sprawdzić prawości numeru licencji i kodu kraju (jeśli nadal zostałeś ukarany grzywną).

Życzymy Ci bezpiecznych dróg bez żadnych incydentów!