Czasami zdarza się, że nie musisz pozostać na wcześniej wyznaczonej trasie, czasem inne potrzeby stają się priorytetem, a czasami po prostu możesz zmienić zdanie co do wyboru trasy. OBU One prowadzi użytkownika przez kilka prostych wskazówek opisujących, co jest możliwe i co nie jest możliwe, gdy chcesz zmienić wcześniej wybraną trasę.

Czy mogę zmienić trasę?

Tak, w zależności od sposobu płatności.

Zakup biletu

Jeśli kupisz bilet na miejscu i nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, nie możesz zmienić trasy później. Możesz to zrobić, jeśli wybierzesz inną trasę i kupisz inny bilet. Prowadzi to do marnowania pieniędzy, podwójnej opłaty za trasę, a także marnuje czas, ponieważ kierowca musi zatrzymać się w jednym z punktów sprzedaży, aby kupić bilet.

Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, zaplanujesz i zapłacisz podatek drogowy HU-GO, bilet może zostać zwrócony przed jego ważnością. W takich przypadkach pieniądze z tytułu podatku zostaną odesłane na Twoje konto. Jeśli bilet kupisz wcześniej i stanie się ważny, nie można odzyskać płatności, nawet jeśli nie dotrzymasz trasy.

Zakup autoryzowanych urządzeń OBU

Biorąc pod uwagę, że urządzenia OBU rejestrują automatycznie sekcje dróg przez które przejechały pojazdy, urządzenia OBU wysyłają te informacje do NUSZ (węgierskiej spółki dróg krajowych), co oznacza, że nie ma żadnych kosztów i żadnych dodatkowych czynności, jeśli chcesz zmienić trasę.

Zalety i wady dla każdej metody płatności

1. Zakup biletu na stacji benzynowej

Zalety
Kupujesz go na miejscu, z miejsca, w którym się znajdujesz w tej chwili

Wady

– potrzebujesz gotówki lub karty płatniczej
– raz wybrana trasa nie może być już zmieniona
– musisz z góry znać trasę za którą chcesz zapłacić

2. Zakup autoryzowanych urządzeń OBU (w oparciu o GPS)

Zalety

– oszczędzasz czas
– nigdy więcej nie myślisz o biletach ani o punktach doładowań
– dowolnie zmieniasz trasę
– nie tracisz już czasu na obliczanie cen dla różnych odcinków dróg
– po otwarciu konta na HU-GO, otrzymaniu kodu OBU PIN i ID OBU, podłączasz pojazd do systemu OBU i nie musisz się martwić o żadne inne ustalenia!
– na końcu drogi otrzymasz powiadomienie z kwotą, którą musisz zapłacić
– masz dostęp do wsparcia technicznego przez telefon podczas konfigurowania konta HuGo

Wady: nie ma wad!

Jeśli chcesz jechać lekko i bezpiecznie, bez obawy o zmianę trasy, zalecamy wziąć pod uwagę ofertę OBU One do automatycznej zapłaty podatku drogowego HU-GO za pośrednictwem certyfikowanego przez NUSZ urządzenia OBU!

Kup online najtańsze OBU