Na Węgrzech, pojazdy ciężarowe powyżej 3.5 tony są zobowiązane do opłaty podatku drogowego HU-GO jeśli korzystają z dróg płatnych. Wysokość podatku różni się w zależności od kategorii pojazdu (J2, J3, J4), typu drogi (drogi ekspresowe czy drogi główne) oraz od klasy emisji spalin (EURO I, II lub III). Te różnice najlepiej obrazuje tabela poniżej:

Kto musi płacić podatek HU-GO?

Zobowiązani do płacenia podatku są kierujący pojazdami powyżej 3.5 tony, ciągnikami siodłowymi wraz z naczepą jak również innych kombinacji pojazdu i przyczep.

Kto nie musi płacić podatku drogowego HU-GO?

Wyłączone z obowiązku płacenia HU-Go są autobusy, ciągniki rolnicze z przyczepami, pojazdy wolnobieżne, motocykle, samochody osobowe, pojazdy ważące poniżej 3.5 tony i campery z przyczepami.

Skąd mam wiedzieć jaką kategorię J wybrać?

Kategoria jest zależna od liczby osi pojazdu. Jeśli pojazd lub zespół pojazdów posiada 4 lub więcej osi wówczas należy do kategori J4. Wysokość opłaty za przejazd jest obliczana na podstawie kategorii pojazdu i klasy drogi pomnożonej przez długość płatnych odcinków.

Skąd mam wiedzieć jaką klasę emisji spalin wybrać ?

Ta informacja zawarta jest w dowodzie rejestracyjnym w polu V9.

Najprostszym i najwygodniejszym sposobem płacenia podatku HU-GO jest korzystanie z urządzenia OBU One. Nie musisz się więcej martwić o bilety na trasę i możesz dowolnie zmieniać swoją drogę. Jedyne czego potrzebujesz to kupić urządzenie pokładowe OBU One, założyć konto HU-GO i doładować je.

KUP ONLINE NAJTAŃSZE OBU