Dlaczego lepiej płacić z OBU niż kupować bilety?

Wielu przewoźników, którzy potrzebują płacić podatek drogowy na Węgrzech pytają samych siebie jaka jest różnica pomiędzy opłatą pobieraną automatycznie, a ręczną metodą biletów i dlaczego warto korzystać z OBU One.

Próbując wyjaśnić różnice, zaznaczyliśmy kilka zalet używania OBU One w stosunku do biletów.

Więc, dlaczego korzystać z płatności z OBU One?

  • Eliminowanie wyznaczania tras

Kiedy w przeszłości zastanawiałeś się na kolejnymi krokami uzyskania bietu oraz planowania dokładnej trasy przejazdu, teraz wystarczy tylko proste zamówienie i zainstalowanie urządzenia OBU One.

  • Pojazd może zmienić trasę w każdej chwili

Jeżeli kupujesz zwykły bilet, trzeba się trzymać ściśle wyznaczonej drogi. Mając urządzenie OBU, pojazd może jechać dowolnie obraną drogą bez konieczności trzymania się wcześniej zaplanowanej trasy, ponieważ trasa jest rejestrowana i przekazywana do naliczenia należności.

  • Oszczędność czasu

Konto HU-GO pozwala na doładowanie większej ilości środków, niż jednorazowa podróż. Dzięki temu kierowca może wielokrotnie przejeżdżać przez Węgry bez tracenia czasu przy automatach biletowych.

  • Korzystając z konta HU-GO, OBU One cały czas jest dostęp do historii przejazdów

Konto HU-GO jest bardzo użytecznym narzędziem. Pobrane opłaty są zapisywane od momentu zamontowania urządzenia OBU One w pojeździe. Nawet jeżeli nie korzystasz z monitoringu GPS OBU One wysyła pozycję pojazdu do HU-GO, więc historię podróży można zobaczyć w każdej chwili na koncie HU-GO.

  • Rejestrowanie faktur i zwrot VAT

Każda transakcja (zasilenie) w HU-GO jest rejestrowana, a faktury zapisywane w systemie. Można je pobrać w każdej chwili z konta HU-GO.
Ponadto, OBU One do automatycznego poboru opłat na Węgrzech może być też używane do monitorowania pojazdów przez GPS. Więcej informacji o monitoringu GPS można znaleźć tu.

Jeżeli będą jakiekolwiek pytania, zespół OBU One jest do Państwa dyspozycji.